Şarkıcılar, Şarkı Sözleri, İletişim

Soner Arıca kimdir, Soner Arıca şarkı sözleri

Soner Arıca
Gerçek Adı: Soner Arıca
Doğum Tarihi: 5 Şubat 1966
Doğum Yeri: Fatsa, Ordu

Fatsa'da, 7 çocuklu bir ailenin son üyesi olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatsa'da, Sakarya ve Dumlupınar İlkokulları'nda okudu. Orta öğrenimini Fatsa Ortaokulu'nda tamamladı. Şişli Koleji'nde lise eğitimini yapmak üzere İstanbul'a geldi. Liseyi bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü kazandı.

Üniversite eğitimini yaparken;
TRT' nin kendi bünyesinde oluşturduğu gençlik korosunda ilk müzik eğitimini aldı.
Engin Cezzar yönetimindeki Tiyatro Eğitim Stüdyosu'nda kısa dönem sahne için çalışmalar yaptı.
Aynı yıllarda reklam filmlerinde oyunculuk ve modellik deneyimleri başladı. 25 reklam filminde başrol oyuncusu oldu.
1986 yılında profesyonel manken olarak podyumlarda yerini aldı. 5 yıl mankenlik yaptı.
Mankenlik yaparken, bir reklam ajansında casting sorumlusu ve prodüksiyon asistanı olarak görev aldı.
1988 yılında müzik için ilk yoğun çalışma dönemi başladı.

Şarkı söylemeye başladığı 1992 yılında mankenlik mesleğini tamamen noktaladı. Popsi dergisinde haftalık yazılar yazdı. Sokak çocukları için yoğun çalışmaları oldu. 1997 yılında yaptığı çıplak takvim ses getirdi. 2000 yılında bir TV dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. "Kurşun Kalem" isimli dizi TRT için hazırlandı. 2002 yılında sokak çocukları için 2. takvimini yaptı. Yine 2002 yılında Bursa'da özel bir tiyatroda Love Story'nin başrolünde oynadı ve bu ilk tiyatro deneyiminde çok başarılı oldu. 2003 yılında burçlar takvimini yaptı. 2004 yılında Fransızca eğitimi için Fransa'ya giderek birkaç ay Paris'te kaldı. 2005 yılında uzun zamandır üzerinde çalıştığı romanı Belki de Hiç Unutmadım yayınlandı. Soner Arıca, 65 klip ile "en çok klibi olan sanatçı" ünvanına sahip. 2008 yılında gerçek anlamda ilk profesyonel tiyatro oyunculuğuna Abdullah Şahin Tiyatrosu'nun Çılgın Yenge oyunu ile adım attı. Abdullah Şahin ve Aydan Şener ile başrolleri paylaştığı bu oyunda 2 sezon tiyatro sahnesine çıktı. 2009 yılında Abdullah Şahin Tiyatrosu'nda ikinci oyun Üvey Karım'da bir sezon başrolde oynadı. 2011 yılında Adım Tiyatro'da Kanlı Nigâr'da bir sezon başrolde oynadı. 2012 yılında Adım Tiyatro'da Padişah-ı Osman'da bir sezon başrolde oynadı.
 

Soner Arıca şarkı sözleri

Hazırım (260)
Kaç Kere (926)
Karadut (606)
Kayıp (576)
Ödül (692)
Özledim (326)
Sallan (889)
Sarhoş (253)
Sensiz (701)
Seviyorum (705)
Sıra (955)
Sonbahar (681)
Tövbekar (222)
Vefasız (522)
Yağmur (910)

Soner Arıca şarkı sözleri ile ilgili istatistikler ve sosyal medya bağlantıları

Soner Arıca şarkı sözleri sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sayfalarımız aracılığıyla seçtiğiniz şarkıcının en çok okunan ve beğenilen şarkı sözlerini inceleyebilir ve bu şarkıların kliplerini izleyebilirsiniz.
Sitemize şarkı sözü eklemek, varolan şarkı sözlerindeki bozuklukları düzeltmek, ya da gördüğünüz eksiklikleri tarafımıza iletmek için bizimle iletişim sayfamızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz...
Şarkı Dünyası © 2012-2020, Site Haritası, Gizlilik Politikası, Tanımlar ve Kısıtlar, İletişim