Şarkıcılar, Şarkı Sözleri, İletişim

Rüstem Alyansoğlu kimdir, Rüstem Alyansoğlu şarkı sözleri

Rüstem Alyansoğlu
Gerçek Adı: Rüstem Alyansoğlu
Doğum Tarihi: 1939
Doğum Yeri: Baykara / Selim / Kars

Kars ve çevresinde aşık geleneğinin gelişmesi ve yaygınlaşmasında emek sarf edenlerden biri olan Alyansoğlu, 1939 yılında Kars'ın Selim ilçesine bağlı Baykara köyünde doğdu. Geleneğin kurallarını ona hocalık eden babası Aşık Hüseyin'den öğrendi. Aşık makamlarını ve geleneğin icaplarını iyi bilen bir aşıktı. Çok sayıda bant ve plak yapan Rüstem Alyansoğlu yurt içinde ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde konserler verdi. Katıldığı şenlik ve yarışmalarda başarılar kazandı. Çevrenin güçlü aşıklarıyla meydan kurdu. Atıştı, yarıştı. Bir ara Kars Radyosunda mahalli sanatçı olarak çalışan Aşık, safra kesesinden tedavi görmekte olduğu İzmir'de 21.10.1981 tarihinde genç yaşta vefat etti.
 

Rüstem Alyansoğlu şarkı sözleri

Rüstem Alyansoğlu şarkı sözleri ile ilgili istatistikler ve sosyal medya bağlantıları

Rüstem Alyansoğlu şarkı sözleri sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sayfalarımız aracılığıyla seçtiğiniz şarkıcının en çok okunan ve beğenilen şarkı sözlerini inceleyebilir ve bu şarkıların kliplerini izleyebilirsiniz.
Sitemize şarkı sözü eklemek, varolan şarkı sözlerindeki bozuklukları düzeltmek, ya da gördüğünüz eksiklikleri tarafımıza iletmek için bizimle iletişim sayfamızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz...
Şarkı Dünyası © 2012-2020, Site Haritası, Gizlilik Politikası, Tanımlar ve Kısıtlar, İletişim