Şarkıcılar, Şarkı Sözleri, İletişim

2pac kimdir, 2pac şarkı sözleri

2pac
Gerçek Adı: Tupac Amaru Shakur
Doğum Tarihi: 16 Haziran 1971 – 13 Eyl
Doğum Yeri: Doğu Harlem, New York, ABD

ABD'li rap müzik sanatçısı olan Tupac aynı zamanda şair, senarist, aktör ve yapımcıdır. 2Pac, Pac ve Makaveli adlarıyla da bilinir.

2007 itibariyle Tupac Shakur, 75 milyon üzerinde albüm satmayı başarmış ve genç yaşta ölmesine rağmen bu başarıyı yakalayarak En Çok Satan Müzik Sanatçıları listesine girmeyi başarmıştır. Rolling Stone Dergisi tarafından Tüm Zamanların En Büyük 86. Sanatçısı seçilmiştir. Tupac'ın şarkılarının birçoğunun ana teması varoşlardaki şiddet ve zorluklar, ırkçılık, sosyal sorunlar ve Doğu Yakası-Batı Yakası kavgasında diğer rapçilerle yaşadığı sürtüşmelerdi.

7 Eylül 1996'da Las Vegas, Nevada'da 4 kez vuruldu. Hastaneye kaldırıldıktan 6 gün sonra solunum ve kalp yetmezliği tanısıyla öldü ve hala ölümü ile ilgili bilim insanlarının şüphesi vardır.
 

2pac şarkı sözleri

<< önceki - 1 2 3 4 5 - sonraki >>
All Out (466)
Blasphemy (635)
Breathin (980)
Changes (701)
Dear Mama (833)
Dumpin (648)
Fame (882)
<< önceki - 1 2 3 4 5 - sonraki >>

2pac şarkı sözleri ile ilgili istatistikler ve sosyal medya bağlantıları

2pac şarkı sözleri sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sayfalarımız aracılığıyla seçtiğiniz şarkıcının en çok okunan ve beğenilen şarkı sözlerini inceleyebilir ve bu şarkıların kliplerini izleyebilirsiniz.
Sitemize şarkı sözü eklemek, varolan şarkı sözlerindeki bozuklukları düzeltmek, ya da gördüğünüz eksiklikleri tarafımıza iletmek için bizimle iletişim sayfamızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz...
Şarkı Dünyası © 2012-2021, Site Haritası, Gizlilik Politikası, Tanımlar ve Kısıtlar, İletişim