Şarkıcılar, Şarkı Sözleri, İletişim

The Forerunner - Crimson Stain Şarkı Sözleri

The Forerunner resmi

The Forerunner - Crimson Stain şarkı sözü

I hear the Savior say, 'Thy strength indeed is small; Child of weakness, watch and pray, Find in Me thine all in all. " [x2] Jesus He paid it all, All to Him I owe; Sin had left a crimson stain [x2], He washed it white as snow, O praise the One who paid my debt, and raised this life up from the dead, For nothing good have I Whereby Thy grace to claim; I'll wash my garments white In the blood of Calv'ry's Lamb. And now complete in Him, My robe, His righteousness, Close sheltered 'neath His side, (I am divinely blest). Lord, now indeed I find Thy pow'r, and Thine alone, Can change the leper's spots And melt this heart of stone. When from my dying bed My ransomed soul shall rise, 'Jesus died my soul to save, " Shall send the vaulted skies. And when before the throne I stand in Him complete, I'll lay my trophies down, All down at Jesus' feet. O praise the One who paid my debt, and raised this life up from the dead.
Şarkıyı Söyleyen: The Forerunner
Şarkının Adı: Crimson Stain
Anahtar Kelimeler: The Forerunner şarkı sözleri, Crimson Stain şarkısı, The Forerunner Crimson Stain şarkı sözü

Sizin için seçtiğimiz şarkı sözleri

İstatistikler ve sosyal medya bağlantıları

The Forerunner Crimson Stain şarkı sözleri ile ilgili sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Seçtiğiniz sanatçının en çok beğenilen ve takip edilen şarkılarının sözlerini okumak ve kliplerini izlemek için The Forerunner şarkı sözleri ile ilgili hazırladığımız özel sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Sitemize yeni şarkı sözü eklemek, varolan şarkı sözlerindeki bozuklukları düzeltmek, şarkıcı özgeçmişleri eklemek, resimleri güncellemek, ya da telif ve kaldırma talepleriniz için bizimle iletişim sayfamızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz...
Şarkı Dünyası © 2012-2021, Site Haritası, Gizlilik Politikası, Tanımlar ve Kısıtlar, İletişim