Şarkıcılar, Şarkı Sözleri, İletişim

Sinan Dizmen - 9 Ay 10 Gün Şarkı Sözleri

Sinan Dizmen resmi

Sinan Dizmen - 9 Ay 10 Gün şarkı sözü

Aramızda nerden baksan 400 km. var, yürüyerek bana bırakırsan 5 gün 10 saat. Ama o rahat 1hafta yapar uyuşukluğumla beraber. Arabayla biraz kestirmelerden girersem sana ulaşmak için 200 km'ye indirebilirim uzaklığı. O da 2 saate yanında olmam demek. Yaklaşık olarak bi sabah ansızın çıksam evden kahvaltıya sende olabilirim. Uzaklıklar önemli değil, çekip gitmek insanın doğasında var, insan aşkı doya doya yaşamak yerine, acı çekerek, sabah kahvaltısında gülüşmeler yerine, gülüşmeleri hayal ederek yaşamayı daha çok seviyor. Hala çok yakın sevgilim, sana sevgilim demek için, hala çok geç değil.

Koskoca evrendeki 9 gezegenden aynı gezegene denk geldik, dünya üzerindeki 192 ülkeden 2. 469. 501 tane şehirden aynı şehirde buluş sonra 6900 lisandan aynı lisanı konuşup, binlerce uyruk arasından aynı uyrukta buluş ve şans eseride olsa milyonlarca insan arasında ona rastla. Ve o sana 9802724732 tane kelime arasından iki tanesini çok görsün, 8924038 eylem arasından sarılmayı çok gördüğü gibi.. Binlerce yıldız arasından güneşe ve aya tercih ettim ben seni, karanlıklarda en çok parlayandın gözlerimin içinde, şimdi sönme zamanı değil..

98 yılının ocak ayında okulların açıldığı ilk günden bugüne, 13 yıldır özlüyorum ben seni, çoğu zaman yanında olduğumu bile bile, çoğu zaman nefesini hissede hissede, özlüyorum. Bu demektir ki, 156 ay, 4745 gün, 113880 saat, 6832800 dakikadır yanında olmayı arzuluyorum. Git geller arasında 13 doğum günü geçirdim sensiz, 13 doğum gününde küçük harçlıklardan biriktirdiğim paralar ile önce kalemler sonra parfüm ve gümüş kolyeler aldım sana, sesini duymak için harcadığım binlerce kontürden, seni görmek için heveslendiğim binlerce rüyaya kadar, hep sen vardın aklımda.

Oysa,
100 metrekare evinde içinde, 15 metrelik bir koridorun salondan yatak odasına doğru olan mermer fayansları üzerindeki halının yününü eskiterek eskiyecektik beraber. Kışlıklarımız olacaktı iki kişilik bazamızın altında ve yazlıklarımız küflenmesin diye naftalin kokusundan bazen giyilemeyecek halde olacaklardı ve ben bunlara rağmen hala seni sevmekten vazgeçmemiş bir halde acı tatlı her hatırada yanında duracaktım ve sen 270 gün, 16200 saat, 972000 dakika ve hesaplamayadığım 10 gün daha, yani 9 ay 10 gün benden uzak kalacaktın, sonunda senın haberin olmayan benım bunca zaman hayalini kurduğum afacanımıza kavuşturacaktın beni.

Bunca hayal, bunca dert, 1460 gündür, 1460 tane sigara paketi eskittim, 29200 tane sigara ile dumana boğdum ciğerimi, yeni türk parasıyla 7 milyon 300 lira harcadım. Bir araba alabilirdik bu parayla yada küçük bir mekan açıp beraber işletebilirdik, orda burda eğlenerek yiyebilirdik, o en çok sevdiğin pizzadan 800 tane yiyebilirdik, 2300 tane cola alabilirdik, en sevdiğin sakızdan hesaplanamıcak kadar çok, küçük hayaller, küçük ama güzel hayaller.

Gidişini kendimi aldatarak süsledim, sevmiyorum diyerek sürekli başkasına aşıkmış gibi davranarak, deneyerek olabilir diyerek. Başkası bana eminim ki bunları hesaplattıramazdı, bir başkası eminim bana bu hayali kurdurtmazdı ve en önemlisi, bir başkası bu kadar canımı yakıp 12 yıl boyunca tek bir fotoğrafıyla beraber uyumamı sağlayamazdı.

Bir başkası olmadı, sanırım olmayacak..
Şarkıyı Söyleyen: Sinan Dizmen
Şarkının Adı: 9 Ay 10 Gün
Anahtar Kelimeler: Sinan Dizmen şarkı sözleri, 9 Ay 10 Gün şarkısı, Sinan Dizmen 9 Ay 10 Gün şarkı sözü

Sizin için seçtiğimiz şarkı sözleri

İstatistikler ve sosyal medya bağlantıları

Sinan Dizmen 9 Ay 10 Gün şarkı sözleri ile ilgili sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Seçtiğiniz sanatçının en çok beğenilen ve takip edilen şarkılarının sözlerini okumak ve kliplerini izlemek için Sinan Dizmen şarkı sözleri ile ilgili hazırladığımız özel sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Sitemize yeni şarkı sözü eklemek, varolan şarkı sözlerindeki bozuklukları düzeltmek, şarkıcı özgeçmişleri eklemek, resimleri güncellemek, ya da telif ve kaldırma talepleriniz için bizimle iletişim sayfamızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz...
Şarkı Dünyası © 2012-2021, Site Haritası, Gizlilik Politikası, Tanımlar ve Kısıtlar, İletişim